Pytanie:
Czy starożytni matematycy afrykańscy są uznani w historii matematyki?
AskQ
2014-11-04 02:11:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie przeczytałem jeszcze książki o matematyce, w której wspomina się o starożytnych afrykańskich matematykach na dowolnej długości i na dowolnym poziomie szczegółowości. Jest niewielki zasięg w środowiskach akademickich w Stanach Zjednoczonych, być może także gdzie indziej. Większość książek zawiera uwagi dodatkowe, które wspominają tylko o matematach z Europy i Azji Wschodniej.

Oczywiście starożytni Egipcjanie posiadali dużą wiedzę na temat trygonometrii, biorąc pod uwagę fakt, że budowali piramidy.

Dobrze szanowani starożytni greccy intelektualiści doceniali osiągnięcia afrykańskich matematyków w swoich historycznych pismach . Współcześni akademicy uważają tych starożytnych greckich i rzymskich autorów za wiarygodnych, ale wiarygodność ta jest selektywna w stosunku do matematyków afrykańskich. Aby zapoznać się z konkretnymi przykładami, zobacz ten link .

To pytanie wydaje się być niezwiązane z tematem, ponieważ wydaje się być rantem, a nie konkretnym pytaniem, wymagającym konkretnej odpowiedzi (zgodnie z modelem Stack Exchange). Powinien zostać przepisany, aby skupić się na konkretnym pytaniu.
Może dlatego, że bez konkretnej osoby. ludzie są trudni do zapamiętania. Więc nawet jeśli o tym napiszą, to czytelnicy nie będą pamiętać.
i tutaj naprawdę „stoimy na barkach gigantów”, ich praca przenika idee, które mamy do dziś (wiele ze starożytnej Grecji i Rzymu ... np. twierdzenie Pitagorasa itp.)
IMHO Link wydaje się mieć podobne problemy do pytania. Prawdopodobnie jest tam kilka fascynujących informacji, ale są one ukryte wśród odniesień do niewolników kontra właścicieli niewolników itp.
Podobnie, w pytaniu podobnym do tyrady pojawia się bardzo uzasadnione pytanie.
Jest to raczej pytanie (lub rant, jeśli chcesz) dotyczące uprzedzeń merytorycznych edukacji historycznej, a nie samej „Historii Nauki i Matematyki”. Jest to interesujący temat dla praktykujących historyków, który może pasować do naszej [History SE] (http://history.stackexchange.com) - tj. Dlaczego istnieją takie uprzedzenia - ale tak naprawdę nie jest tematem dla * tej * witryny.
To jest o wiele lepsze - bardzo dobra edycja, @EllieKesselman, chętnie głosuje za ponownym otwarciem.
Dziękuję bardzo, @user22: o) Bardzo się starałem, bo to jest ważne, podobnie jak Dydona i Eneasz.
Dwa odpowiedzi:
#1
+16
Ellie Kesselman
2014-11-04 03:19:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie sądzę, żeby prawdziwe było to, co następuje:

Dlaczego tak trudno jest dzisiejszym białym uczonym i pisarzom przyznać, że starożytni matematycy afrykańscy odegrali bardzo ważną rolę w rozwoju matematyka.

Matematycy z Afryki Północnej, czyli dzisiejszego Egiptu, Tunezji (dawnej Kartaginy), Algierii i Maroka są powszechnie i chętnie uznawani przez uczonych * wszystkich ras za osiągnięcia w teorii liczb , logika matematyczna, algebra, geometria i trygonometria. Ci matematycy starożytności mieli arabskie, żydowskie, łacińskie i greckie imiona, ale geograficznie wszyscy byli Afrykańczykami. „Afrykańscy matematycy” obejmują także matematyków ze starożytnych Syrakuz, Aleksandrii i obszaru lądowego na północ od Cieśniny Gibraltarskiej (myślę także o Maurach, którzy byli bardziej współczesni niż starożytni… może).

Jeśli chodzi o Wielkie Piramidy w Gizie, wciąż nie wiemy, jak te konstrukcje zostały zbudowane, ani nazwisk tych, którzy je zbudowali. To sprawia, że ​​jakiekolwiek wyraźne potwierdzenie jest trudne.

* Konkretne przykłady można znaleźć w podręcznikach matematyki autorstwa Apostola , a szczególnie w tym podręczniku, Calculus I .

Czy przeciwnik chciałby rozwinąć swoje problemy z tą odpowiedzią?
Syrakuzy nie ma w Afryce.
@fdb Wiem, że Syrakuzy nie ma w Afryce. Obszar lądowy na północ od Cieśniny Gibraltarskiej też nie jest. Jednak myślę, że pisząc tę ​​odpowiedź, miałem na myśli to, że było wielu ludzi z Afryki Północnej, którzy podróżowali i przeprowadzali się do Syrakuz i południowej Hiszpanii, iz powrotem, tam iz powrotem przez Morze Śródziemne, którzy pochodzili z Afryki Północnej.
#2
+9
Tom Au
2014-11-04 20:55:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Afrykańscy matematycy są uznani w historii.

Prawdą jest, że większość uznanych matematyków afrykańskich pochodzi z Afryki Północnej. Dzieje się tak, ponieważ Egipt, Libia, Tunezja, Algieria itd. Znajdują się na „południowym obrzeżu” Morza Śródziemnego i dlatego były częścią „klasycznego” świata południowej Europy i Bliskiego Wschodu.

Jest również prawdą jest, że matematycy z Afryki Subsaharyjskiej nie są dobrze rozpoznawalni przynajmniej do czasów współczesnych. Miejsca te były odległe, zarówno ze względu na dużą odległość, ale przede wszystkim ze względu na transport z „centrów” cywilizacji dalej na północ.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...